Zodiako ženklai, sveikata, poilsis ir mityba

  Astrologai mano, kad mūsų sveikata yra nulemiama sekančių faktorių:
 – ženklo energetika, kurią savo ruožtu valdo ženklo stichijos,
 – atsparumas psichiniams – emociniams krūviams,
 – išsikeltas tikslas, arba tikėjimo faktorius ir
 – mityba
 Be to kiek
vienas ženklas yra atsakingas už tam tikrą mūsų organizmo dalį, o planetos – už organus, bei biocheminius procesus.
 Apie kiekvieno žmogaus sveikatą reikėtų spręsti pagal jo individualų horoskopą, įvertinantį visų planetų išsidėstymą, o ne tik Saulės, nusakančios tik bendras ženklų sveikatos tendencijas.
Zodiako ženklų požiūris į maistą  sąlygotas juos valdančių stichijų. Ugnies ir oro ženklai (t.y. Avinas, Dvyniai, Liūtas, Svarstyklės, Šaulys ir Vandenis) yra skaitomi vyriškais ženklais, Žemės ir Vandens (t.y. Jautis, Vėžys, Mergelė, Skorpionas, Ožiaragis ir Žuvys) – moteriškais.

 

 
Vyriškiems ženklams yra būdinga labiau dinamiška medžiagų apykaita, pagreitėjęs metabolizmas. Maistas yra virškinamas aktyviai – jau po valandos – dviejų atsiranda poreikis „pasistiprinti.“ Moteriškų ženklų virškinimo procesai, priešingai, – lėtesni. Už stalo šie ženklai sėda tik tada, kai aiškiai girdisi urzgiančio pilvo garsai.
Vyriškiems ženklams yra rekomenduojama suskaidyti paros racioną į penkias – šešias dalis, valgyti nedidelėmis porcijomis. Patys sočiausi jums turėtų būti pietūs. O štai ryte ir vakare, tuo labiau prieš miegą, apkrauti skrandį sunkiu maistu nevertėtų. Moteriškų ženklų pietūs neturėtų būti gausūs, tačiau galima gerokai numarinti alkį per pusryčius ir vakarienę. Tiesa vakarieniauti reikėtų ne vėliau nei prieš keturias valandas iki miego.
Ir dar kai kas. Vyriškų ženklų atstovams labai pravartu būtų susidaryti dienos maisto vartojimo grafiką ir jo griežtai laikytis, stengiantis kontroliuoti norą ką nors  „perkąsti“ ne pagal grafiką. Moteriškiems ženklams galima sėstis už stalo bet kuriuo laiku, kada alkio jausmas pasiekia viršūnę.
Šiek tiek apie dietas. Ypatingai atsargiai reikėtų žiūrėti į maisto apribojimą Avinams, Vėžiams, Svarstyklėms ir Ožiaragiams. Jums reikėtų vengti ypatingai griežtų ir ilgalaikių dietų, nes galite įgyti ne tik skrandžio sutrikimus, bet ir nervinį stresą, kurie gali jus paskatinti „atsiimti“ už prarastas kalorijas su kaupu. Taip pat jums nevertėtų laikytis monodietų.
Jaučiai, Liūtai, Skorpionai ir Vandeniai nepasieks trokštamo rezultato, laikydamiesi dietų porą – trejetą dienų. Jums labiau tinka ilgalaikės (bent jau mėnesio), tačiau ne alinančios dietos. Ir prisiminkite: bent mažiausias savęs „palepinimas“ nubrauks visas jūsų pastangas ir pasiaukojimą.
Dvyniai, Mergelės, Šauliai ir Žuvys dažniausiai yra linkę priaugti nepageidaujamus kilogramus emocinio ir nervinio nestabilumo periodais. Tokioje būsenoje jokios dietos rezultato neduos. Labiau atkreipkite dėmesį į visus jums žinomus nusiraminimo būdus ir metodus, o ne į dietas, arba palaukite kol pasibaigs jūsų gyvenimo tamsioji atkarpa. Tada ir laikykitės dietos. Jos trukmę jums aiškiai nurodys pats jūsų organizmas. Monodietos jums tinka labiau nei kitiems ženklams.
Jei turite noro pasidaryti vieną savaitės dieną iškrovą, pasirinkite šia diena šeštadienį. Ją valdo Saturnas, apribojimų ir disciplinos planeta. Šią dieną bus lengviau pakęsti alkio jausmą. Be to žmogaus organizmas būtent šią dieną išskiria daugiausiai šlakų.
Taigi dabar apie kiekvieną atskirai.
 
 
 
AVINAS
 
Topologiškai avino zona yra susijusi su galva. Todėl daugelį šio ženklo atstovų gali kankinti galvos skausmai, dantų ir ausų ligos. Vyresniame amžiuje gali atsirasti kraujospūdžio problemos, sukeltos dėl sutrikusios inkstų ir antinksčių veiklos.
Jaunesniame amžiuje dėl savo neriboto aktyvumo,avinai gali patirti įvairiausias traumas.
Avinų organizmas labai aršiai priešinasi bet kokioms infekcijoms. Todėl įprastas peršalimo ligas jie įveikia su pernelyg dideliu karščiavimu.
Tačiau dėl savo aktyvumo ir stipraus metabolizmo Avinai pasižymi stipriu imunitetu ir retai kada suserga rimtai.
Netgi poilsis jiems turi būti aktyvus. Geriausia – tai sportas. Jie mėgsta keliauti, tačiau niekada nevažiuos į tą pačią šalį, ar viešbutį. Jiems visada reikia naujų įspūdžių. Avinai dievina greitį ir riziką, todėl daugelis gali suprasti poilsį prie automobilio ar motociklo vairo. Tačiau jiems visko reikia po truputį, todėl jų hobis retai kada būna pastovus. Avinai mėgaujasi ugnies ir šviesų šou. Mėgsta fejervarkus.
Avinai yra linkę į kraštutinumus ir bet kokias metodikas linkę išbandyti ant savęs. Tai liečia ir mitybą. Vienu gyvenimo periodu jie gali džiaugtis gyvenimu ir stengsis išbandyti visus gyvenimo skonius, kitu – jie gali tapti asketais vegetarais, ar net išbandyti ilgalaikį badavimą.
Dievina bet kokį aštrų maistą, mėsos patiekalus, gausiai paskanintus svogūnais ir česnaku. Mėgiamiausias patiekalas – kepsnys su krauju. Nusimano prieskoniuose ir žolėse, kuriais gali piknaudžiauti , kenkdamas pats sau.
Avinas nėra įpratęs ką nors daryti puse kojos, energiją švaisto beatodairiškai. Tam kad sureguliuoti energetinį balansą, yra būtina sekti, kad racione visada būtų produktai, turintys pakankamai kalcio ir vitamino C. Tai graikiški riešutai, burokai, kopūstai, obuoliai, salotos. Jei negalite apsieiti be mėsos, geriau vartokite jautieną ir vištieną. Naudingi ankštiniai. Jūsų prieskoniai ir žolės: bazilikas, petražolė, lauro lapai. Tinkamas alkoholis – raudonas vynas.
Dažniau vartokite produktus, turinčius kalio – baklažanus, bulves, džiovintus vaisius. Venkite saldumynų ir rūkytų produktų. Apribokite kavos, pieno produktų vartojimą, tačiau neatsisakykite kefyro ir rūgpienio. Galite drąsiai valgyti žuvį ir jūros gėrybes.
 
 
JAUTIS
 
Silpnoji jaučio vieta – kaklo zona.  Todėl  jaučiam ypač jaunesniam amžiuje gali grėsti anginos, laringitai, tonzilitai. Reikėtų saugoti balso stygas. Be to jums rekomenduotina retkarčiais pasitikrinti ir saugoti skydliaukę, kuri gali sukelti įvairiausias endokrinines problemas.
Vyresniame amžiuje jautresne gali tapti šlapimo – lytinė sistema. Moterim reikėtų periodiškai tikrintis kiaušides, ir gimdą, o vyram – prostatą.
Jaučių jokiu būdu negalima vadinti tinginiais. Jie gali „arti“ iki devinto prakaito. Tačiau jie labai puikiai atskiria darbą nuo poilsio. Todėl dažnai jiems poilsis gali asocijuotis su nieko neveikimu. Jaučiai dievina komfortą ir ilsėdamiesi jie stengsis atrasti tokią vietą kuri tviskėtų prabanga. Greičiausiai tai gali būti 5 žvaigždučių viešbutis su geriausiu aptarnavimu. Poilsis jaučiui – tai atostogos.
Jūsų organizmas gali pastoviai patirti jodo trūkumą. Todėl pagrindiniais jūsų patiekalais turėtų tapti jūrų gėrybės, jūrų kopūstai, žuvis, moliūgai, ridikėliai ir špinatai. Maisto pasisavinimo procesai sulėtėję, kas gali sąlygoti polinkį į pilnumą. Jums yra būtina apriboti saldumynų ir miltinių patiekalų vartojimą. Cukrų reikėtų pakeisti fruktoze arba medumi. Sumažinkite kavos suvartojimą iki vieno puodelio per dieną. Sūrį geriau rinkitės iš kietųjų rūšių. Galite valgyti jautieną, paukštieną, avieną. Tačiau žinokite, kad jūsų organizmui mėsą yra virškinti sunku, todėl apribokite jos vartojimą. Pagrindinė taisyklė jums – lėtai ir ilgai kramtykite maistą. Daržoves galite vartoti be apribojimų.
Prieskoniams naudokite barbarisus, šalavijus, raudonuosius pipirus, ramunėles, spanguolių lapus, natūralias citrinos sultis. Alkoholis – degtinė.
Tegu jūsų racione būna daugiau baltyminio maisto – kiaušinių, sūrių, riešutų, žuvies. Košė su truputėliu medaus – patys geriausi pusryčiai jums
Skystas maistas jums labai tinka, todėl vartokite daugiau sriubų. Nerizikuokite valgydami vienu metu nesuderinamą maistą (pvz. žuvį ir mėsą; mėsą ir pieno produktus). Jūsų organizmas, skirtingai nei kitų, tam nepritaikytas. Nemaišykite baltymų, riebalų ir angliavandenių vienu metu. Venkite riebaus ir kepto maisto.
 
 
DVYNIAI
 
Topologiškai Dvyniai susiję su krūtinės (plaučių) ir rankų zona. Be to šis ženklas atsakingas už nervų sistemą. Todėl tradicinėmis Dvynių ligomis yra laikomi peršalimai, bronchitas, pneumonija, pažasčių limfmazgių uždegimai, rankų traumos neurozės, tarpšonkaulinė neuralgija, kvėpavimo sistemos organų ligos, rankų skausmai, rankų artritas ir reumatizmas. Be to kepenų ir nervų ligos ir arterinės sistemos sutrikimai.
Šis ženklas nelabai žino kas yra poilsis. Jam yra būtina judėti ir bendrauti. Taigi dvynių poilsis yra savotiškas. Tai gali būti triukšmingi vakarėliai, kur galima užmegzti naujas pažintis, ar susitikti su senais draugais. Dvyniai mielai žaidžia judrius komandinius žaidimus, tokius kaip futbolas, ar krepšinis. Gali daug laiko praleisti skaitydami knygas, žiūrėdami televiziją, naršydami internetą, ar žaisdami kompiuterinius žaidimus. Tai pats geriausias poilsis jiems, nes ši veikla perjungia jų jautrią nervų sistemą iš vienos srities į kitą.
Šio ženklo atstovams, aktyviai švaistantiems nervinę ir fizinę energiją, yra būtinas padidintų baltymų racionas. Bet kokia mėsa, kiaušiniai, graikiški ir kedro riešutai, sojos produktai, kruopos. Labai tiktų spalvotieji kopūstai, burokai, žirniai, bulvės, ananasai, persikai, dinia.
Smegenų veiklai palaikyti galima vartoti kakao ir šokoladą. Organizmui reikia padidinto kiekio vitamino B ir kalio. Juos turi razinos, džiovinti abrikosai, baklažanai, kriaušės, alyvuogės, žemės riešutai. Naudingas praktiškai bet koks mineralinis vanduo.
Tam kad nesukelti bereikalingos nervinės įtampos, nereikėtų piktnaudžiauti aštriais prieskoniais, kava, garstyčiomis ir krienais. Jūsų prieskoniai ir žolės: verbena, kardamonas, anyžiai, petražolės, asiūklis. Alkoholis – putojantys vynai ir alus.
Briuselio kopūstai, mango, kiaulienos kepsnys jums ne tik pakels nuotaiką, bet ir aprūpins jūsų organizmą būtinais mikroelementais. Jūs galite mėgautis pupelėmis, arbūzais,greipfruktais, citrina, alyvuogėmis, vynuogėmis, vyšniomis, apelsinais ir mandarinais.
 
 
VĖŽYS
 
Nors topologiškai Vėžys yra surištas su skrandžiu, kasa ir iš dalies blužnimi bei kepenimis, papildomai Vėžys atsako už gemalo gyvybinių sistemų funkcijų užtikrinimą, t.y. už gimdą ir krūtis. Todėl kartais tam tikrų planetų pažeidimai Vėžyje gali rodyti problemas surištas su šiais moteriškais organais.
Tačiau silpniausia šio ženklo vieta – skrandis. Su juo be abejo surištos įvairiausi virškinimo ir medžiagų apykaitos sutrikimai. Vėžiams reikėtų saugotis ne tik gastritų ir skrandžio opų, bet ir odos ligų. Virškinimo sistema labai jautriai reaguoja į bet kokius stiprius emocinius faktorius. Todėl Vėžiams yra būtina išlaikyti stabilią emocinę būseną.
Geriausias poilsis Vėžiui yra laiko praleidimas šeimoje, gamtoje, ypač prie vandens telkinių. Vėžius maloniai nuteikti gali muzika, knygų skaitymas, darbas sode, ar darže. Vėžiams daug džiaugsmo suteikia vaikai. Todėl jie mielai vedžios juos į vaikiškus renginius, spektaklius, žais su jais, skaitys jiems knygas, seks pasakas. Tai jie supras kaip poilsį.
Minimaliai vartokite bet kokius produktus, sukeliančius rūgimo procesus skrandyje ir žarnyne. Vartokite kuo mažiau saldžių ir miltinių patiekalų. Baltą duoną pakeiskite juoda. Labai naudinga varškė, jūrinė žuvis, kopūstai, burokai, morkos, citrusiniai, išskyrus greipfruktus.
Ant jūsų stalo turėtų atsirasti vietos pomidorams, bet kokiems žalumynams, bulgariškiems pipirams, cukinijai.
Venkite bet kokių keptų patiekalų. Mėsą geriau virkite, arba troškinkite. Ji neturėtų būti riebi. Vartokite žalią arbatą. Jūsų prieskoniai: šalavijas, koriandras, rozmarinas, imbieras. Alkoholis – stalo vynas.
Dažniau vartokite jūros kopūstus. Jūsų racione vasarą turėtų atsirasti žemuogės, avietės, gervuogės. Nepiktnaudžiaukite kava, kisieliais ir kitais, krakmolo turinčiais produktais.
Labai naudingos bet kokios košės, išvirtos piene, abrikosai,persikai, aiva. Nepamirškite alyvuogių – juose yra jums reikalingas mikroelementų rinkinys.
Pirmenybę teikite daržovių buljonams ir trintų daržovių sriuboms. Mineralinį vandenį galite gerti be apribojimų.
 
 
LIŪTAS
 
Tradiciškai Liūtas atsako už širdį ir kraujotakos sistemą. Todėl netausojantys savo energijos Liūtai gali skųstis stenokardija, hipertonija, hipotonija, širdies nepakankamumu, ateroskleroze. Labiausiai saugotis Liūtai turėtų infarktų.
Gera imuninė sistema leidžia Liūtams išvengti, arba lengvai įveikti įvairiausias infekcijas ir peršalimo ligas.
Liūtai gana aktyvūs, todėl poilsiaudami dažnai renkasi sportą. Tačiau daugiausia džiaugsmo jiems suteikia vietos kur galima sublizgėti savo išvaizda, manieromis ar gabumais. Todėl jie mieliau rinksis prašmatnius restoranus, įvairiausius šou, ar kazino. Tačiau pats geriausias poilsis liūtui – tai vakarėlis po prezentacijos, kurioje jis, ar jo vadovaujama komanda pristatė naują produktą ar paslaugą. Todėl liūtai nevengs ilgai ir sunkiai dirbti vien tik tam, kad vėliau porą valandų galėtų mėgautis sofitų šviesomis, aplinkiniu dėmesiu ir jiems skirtais laurais.
Liūtas apetitu nesiskundžia. Todėl, kad neprisirinktumėte perteklinių kilogramų, jums reikėtų orientuotis į baltyminę mitybą, apribojant riebalus ir angliavandenius. Jums tinka bet kokia mėsa – paukštiena, jautiena, žvėriena. Sūrius rinktis patartina aštrių rūšių. Labai naudingos slyvos, kriaušės, salotų lapai, citrusiniai. Gudobelės vaisiai tiek švieži tiek virti jūsų sveikatai yra nepakeičiami. Iš kruopų geriausia rinktis grikius ir soras.
Daržovių ląsteliena palankiai veikia visą virškinimo sistemą, taip kaip ir ruginė duona. Valgykite daugiau salierų, pasternokų ir cukinijos, nepamiršdami pridėti žalių svogūnų laiškų ir česnako. Iš vaisių labiau tinka slyvos ir apelsinai. Jūsų prieskoniai ir žolės: gudobelė, petražolė, krapai, salierai. Alkoholis – konjakas, raudonas vynas
Duona jums – būtina raciono sudedamoji dalis. Prieš valgį galite išgerti taurelę. Tai jums nepakenks. Pieno produktai jums taip pat yra naudingi. Galite juos vartoti tiek šviežiame būvyje, tiek paraugintus (kefyras). Tą patį galima pasakyti ir apie šviežias daržoves, visų pirma apie ridikėlius, papriką ir pomidorus. Pasistenkite, kad nė vienas susitikimas su maistu neapsieitų be didelio žalumynų kiekio.
Periodiškai papildykite savo meniu miežine ir sorų koše – jos turi daug geležies, taip reikalingos jums. Būtiną vitaminų ir mikroelementų kiekį gausite, papildę savo racioną bananais, aronija, razinomis ir šaltalankiu. Labai naudinga varškė.
 
 
MERGELĖ
 
Silpna šio ženklo vieta – žarnynas. Priežastys sukeliančios žarnyno problemas dažniausiai būna infekcijos, neteisinga mityba ir apsinuodijimai, o taip pat emocinio pobūdžio.
Mergelės privalo turėti kuo rūpintis. Ir neretai išaugus vaikams ir palikus savo gimtus lizdus, vienišas Mergeles aplanko depresija, kuri savo ruožtu gali tapti daugybės negalavimų priežastimi. Iš dalies ši depresija yra gerokai sustiprinta daugelio Mergelių materialistinio (ne materialaus!) požiūrio. Todėl Mergelėms tam, kad išvengti joms gręsiančių ligų yra būtina turėti šalia artimus žmones (jei neišeina, įsigykite bent augintinį). Kita panacėja Mergelėm yra darbas.
Geriausias poilsis Mergelei yra intelektualinė veikla. Tai gali būti tiek  paprastas pasjansas, ar šiuo metu išpopuliarėję „protų mūšiai,“ įvairiausios viktorinos, kryžiažodžiai, ar kompiuteriniai žaidimai. Mergelės nevengs paimti į rankas ir knygą.
Mergelei reikėtų atsisakyti nuo visų rūšių sunkaus maisto. Visų pirma nuo riebios mėsos, aštrių prieskonių, raugintų ir rūkytų gaminių. Naudingos visos salotų rūšys, sūris, cukinija, agurkai, kriaušės ir obuoliai, juoda arbata. Atsisakykite arba maksimaliai apribokite avieną ir kavą. Jūsų organizmui  – tai beveik nuodai.
Geriausia jūsų organizmui bus ne griežtos dietos, o tikslus dienos maitinimosi grafikas. Venkite konservuotos žuvies ir mėsos. Juos reikėtų troškinti, o ne kepti. Jums naudingi obuoliai, arbūzai ir cukinijos. Jūsų prieskoniai ir žolės: valerijonas, vaistinė svilarožė, ramunėlės, kmynai, mėta. Alkoholis – baltas vynas.
Ant jūsų stalo turėtų dažniau pasirodyti alyvuogės, džiovinti vaisiai, bulvės, apelsinai, slyvos, raudonieji serbentai. Naudingi pasternokai, patisonai ir cukinija. Riešutus rinkitės – žemės ir anakardžių. O duona labiau tinka ruginė.
Rinkdamiesi konditerijos gaminius venkite tų kurie turi kremo. Pagerinti virškinimą ir pašalinti šlakus gali padėti kmynai. Jie taip pat gali pagerinti ir regėjimą. Papildykite savo meniu obuoliais ir baklažanais.
Kai pasijusite išvargę ir netekę jėgų, galite sau leisti kakavą ir šokoladą. Maistą stenkitės ruošti iš vis be riebalų ar aliejaus – ant garų.
 
 
SVARSTYKLĖS
 
Tai pats švelniausias ir siekiantis harmonijos ženklas. Silpniausia jo vieta inkstai ir antinksčiai. Visos šių organų ligos yra surištos su baime. Svarstyklėm reikia vyti šalin mintis „o kas bus jei…“, priešingu atveju jų laukia pielitai, nefritai, inkstų akmenys ir smėlis. Labiau pasitikėkite rytojumi. Dažnas Svarstyklių palydovas yra galvos skausmai, atsiradę dėl padidėjusio kraujo spaudimo.
Jei norite įsiteikti svarstyklėm pakvieskite jas ten kur renkasi šio pasaulio grietinėlė. Įvairiausios prezentacijos, madų šou, koncertai, televizijos laidų filmavimas Svarstyklėms bus pats geriausias poilsis. Be to renginiai turėtų būti tokiose vietose, kur galima pasipuošti vakarine suknele ir aukštakulniais bateliais. Blogiausiu atveju, poilsis galėtų būti shoping‘as. O jei jūs turėsite jėgų ir kantrybės ištverti visą apsipirkimo turą, jus tapsite tiesiog idealus Svarstyklių akyse.
Nors šio ženklo atstovai ir mėgsta aštrų maistą – jiems reikėtų turėti saiką, o dar geriau iš viso atsisakyti nuo aštrių prieskonių ir svogūnų. Neperkraukite savo raciono saldžiais ir riebiais patiekalais, gyvulinės kilmės riebalais. Jūsų meniu yra būtini ryžiai, kruopos, jūros gėrybės, figos, morkos, persikai. Jūsų ženklui labiausiai tinkanti mėsa – kiauliena, geriausiai paruošta ant garų. Rūkyti ir sūdyti gaminiai – tik švenčių dienomis. Tačiau makaronai ir duona, grikiai ir soros gali būti vartojami be apribojimų.
Daugiau valgykite juodųjų serbentų, braškių, spanguolių, ridikėlių, burokų. Alyvuogių aliejus aprūpins jus gyvybiškai svarbiu vitaminu E. Jūsų prieskoniai ir žolės: cinamonas, kmynai, čiobreliai, salierų lapai, Provanso žolės, mėta, bazilikas ir petražolės. Alkoholis – degtinė, stiprūs vynai.
Patartina ne apriboti save kokiu nors maistu, o griežtai laikytis maitinimosi grafiko. Kreminius tortus ir pyragėlius išbraukite iš savo meniu. Organizmą jums reikiamu selenu aprūpins česnakas.
Galite valgyti bulves, tačiau ne keptas, o virtas. Naudinga kalendra, meirūnas. Venkite druskos, kad bereikalingai neapkrautumėte inkstų. Gerkite juodą arbatą. Pakankamai vitaminų, reikalingų jūsų organizmui gausite iš dilgėlių nuoviro. Apribokite cukrų. Jums netinka riebi paukštiena – žąsiena, antiena.
 
 
SKORPIONAS
 
Adrenalinas, kurio taip aktyviai ieško Skorpionai dažnai yra surištas su baime, tačiau skirtingai nei Svarstyklės, Skorpionai savo emocijas nukreipia į šlapimo – lytinę sistemą. Todėl skorpionams reikėtų saugotis cistito (šlapimo pūslės uždegimo), šlapimo takų susiaurėjimo, ar praplatėjimo, įvairiausių infekcijų, tame tarpe ir Venerinių ligų, kiaušidžių uždegimo, prostatito, hemorojaus.
Geriausias poilsis Skorpionams – tai tokia veikla, kuri leis pajusti savo galimybių ribas. Tai automobilių, ar motociklų lenktynės, šuoliai su parašiutu, nardymas, bet koks sportas. Arba tai gali būti paprasčiausias seksas. Nors beje suklydau. „Paprasčiausias“ jis tikrai nebus.
Jums galima valgyti bet kokią, tačiau neriebią mėsą, riešutus, sojos produktus, pupeles. Daržoves ir vaisius galite valgyti visus be apribojimų. Jums yra naudinga valgyti grikius, paruoštas ant garų kepenis, pieno produktus, grūdinius produktus. Vartokite jaunų dilgėlių nuovirą. Naudingas prisotintas natriu mineralinis vanduo.
Atsisakykite maltų pipirų, aštrių padažų, česnako, o majonezą pakeiskite grietine. Jūsų prieskoniai ir žolės: peletrūnas, imbieras, šalavijas, kalendra. Alkoholis – vaisiniai užpilai ir vynai.
Maisto vartojimui būtinas grafikas. Atstatyti jėgas padės graikiški riešutai. Jums trūksta fosforo, todėl ne mažiau kaip tris kartus per savaitę valgykite žuvį, pageidautina jūrinę.
Venkite krakmolo ir angliavandenių, kad neatsirastų nepageidaujami kilogramai. Vartokite žalius svogūno lapus ir salierus, kiaušinius. Iš vaisių labiau pageidaujami mandarinai, mango, iš kruopų – avižos. Paįvairinkite meniu salotomis iš jūrų kopūstų, agurkų, spalvotų kopūstų ir špinatų. Saldumynus galite vartoti, tačiau ne miltinius – marmeladą, kakao, uogas šokolade.
 
 
ŠAULYS
 
Nors topologiškai Šaulys yra susijęs su klubų zona, tačiau jis atsakingas už kepenų veiklą, ir arterinę kraujotaką. Tradicinės Šaulio ligos yra klubo sąnarių traumos ir uždegimai, artrozė, kepenų uždegimai, arterinio kraujo sudėties ir spaudimo sutrikimai, be to plaučių ir bronchų ligos.
Šauliai geru poilsiu gali laikyti bet kokią paskaitą, ar seminarą, kurie skatina jų dvasinį ar intelektualinį vystymąsi. Mielai dalyvauja įvairiose diskusijose. Be to jie dievina keliones. Puikiai nusimano apie įvairias, šalis, jų kultūrą ir papročius. Tokiose kelionėse jie atsigauna ir tarsi iš naujo atgimsta.
Šio ženklo atstovai yra kulinarinių šedevrų gerbėjai. Šauliai gali sau daug ką leisti, tame tarpe rizikingus eksperimentus su kitų tautų virtuvėmis. Tačiau jums vis dėl to geriau vengti bet kokio riebaus maisto. Naudokite tik augalinį aliejų. Naudinga jaučio ir vištos kepenys, kumpis, kiaušiniai, grikiai, obuoliai, imbierai, džiovintos slyvos.
Geriausias baltymų šaltinis jums – pupelės, ypač lęšiai. Svarbiausias jūsų organizmo elementas – silicis. Valgykite daugiau šviežių kopūstų, šparagų, agurkų. Pieno produktai neribojami. Tą pati galima pasakyti apie visus žalumynus ir visas salotas. Jūsų prieskoniai ir žolės: mėta, petražolės, meirūnas, kalendra, šlamutis. Alkoholis – konjakas, romas.
Rūgęs pienas, sūris, sviestas padės atstatyti kalcio trūkumą streso metu. Stenkitės valgyti mėsą tiktai pietums ir jokiu būdu ne prieš miegą. Leiskite sau pasmaližiauti žemės riešutais, vynuogėmis ir alyvuogėmis.
Saldžią arbatą ir gazuotą vandenį gerkite ne tuo pačiu metu, kai valgote, priešingu atveju nemalonumai su skrandžiu ir viršsvoris jums garantuoti. Virtos, troškintos daržovės labiau pageidautinos nei šviežios. Nerekomenduojami sūdyti gaminiai.
Papildykit savo meniu pupelėmis, pieno produktais, migdolais. Ypatingai naudingos krevetės, iš žuvų rinkitės skumbrę ir silkę. Daugiau valgykit vyšnių, baltų sūrių ir agurkų.
 
 
OŽIARAGIS
 
Ožiaragis topologiškai apima kelių sritį, tačiau papildomai atsako už mūsų kaulų sistemą. Ožiaragius gali kankinti traumos, sutrenkimai, kaulų trapumas, artritas, reumatas, reumatinis poliartritas, „rožė“, psoriazė, dantų ir klausos problemos, sulėtėję apytakos procesai, odos ir sklandžio ligos.
Labiausiai Ožiaragiai atsigauna kalnuose. Beje ilsėtis šis ženklas nelabai temoka. Tai patologiniai darboholikai. Todėl jei norite padėti Ožiaragiui atgauti jėgas, sekite, kad į kelionę jis su savimi nepasiimtų kompiuterio. O naudojimąsi telefonu maksimaliai apribokite. Atstatyti jėgas šio ženklo atstovams puikiai padės sportas.
Panacėja nuo visų fizinių ir dvasinių negandų jums yra maitinimasis vienos rūšies maistu. Galite valgyti vištieną, kalakutieną, kiškieną, jautieną, jūrinę žuvį, pupeles, varškę, makaronus. Venkite kepto maisto, ikrų, žuvies konservų, paukščių kepenų. Meniu reikėtų praturtinti produktais, turinčiais  vitaminų A, B ir E. Tai vėlyvieji kopūstai, špinatai, šparagai, džiovintos slyvos, balta duona ir kepiniai. Ant stalo taip pat turi būti salierai ir petražolės. Uogos jums labiau tinka nei vaisiai: vyšnios, trešnės, spanguolės ir mėlynės.
Jums naudinga tiek juoda, tiek žalia arbata, rūgęs pienas, turtingas kalciu mineralinis vanduo. Jūsų prieskoniai ir žolės: čiobreliai, krapai, melisa, bazilikai. Alkoholis – degtinė.
Stenkitės daugiau valgyti migdolų, kedrų riešutų. Naudingos virtos bulvės,, ruginė duona, žuvų kepenys, spanguolės, dynios, raudonieji serbentai, pomidorai. Reikėtų atsisakyti kiaulienos ir avienos.
Jums ypatingai naudinga jūros druska. Sportuojant, ar sunkiai fiziškai dirbant, kada kartu su prakaitu kūnas netenka daug druskų, galite drąsiai valgyti daugiau raugintų kopūstų, jautienos buljono ir ruginės duonos.
Ištisus metus, o ypač peršalus žiemą, jums vertėtų vartoti produktus, turinčius daugiau magnio – lazdyno riešutus, sezamo chalvą. Galite vartoti kakao ir sojos produktus. Esant dideliai psichinei ir protinei įtampai, valgykite riebią jūrinę žuvį.
 
 
VANDENIS
 
Topologiškai Vandenis atsakingas už blauzdas, o papildomai už veninę kraujotaką ir nervų sistemą. Vandenio ligos yra veninė varikozė, kojų mėšlungis, veninės kraujotakos sutrikimai, trombai kojose, aterosklerozė, nervų sistemos sutrikimai.
Vandeniui puikiai tinka bet kokia klubinė veikla. Jis puikiai pailsės leisdamas laiką draugų, bendraminčių kompanijoje. Tai gali būti ir medžiotojų būrelis, ir muzikinės grupės fanų grupuotė, ir neformalaus judėjimo tūsas.
Jūsų fizinių jėgų ir protinio aktyvumo palaikymui puikiai tinka pieno produktai, migdolai, šparagai, obuoliai ir pomidorai. Mėsa racione turėtų pasirodyti ne dažniau, nei vieną kartą dienoje ir išimtinai liesa – jautiena, kiauliena. Rekomenduojamos jūros gėrybės, žuvis, kefyras ir varškė. Pusryčiams tiks košės, makaronai su padažu, pupelių troškinys. Konditerijos gaminius ir saldų gazuotą vandenį galima gerti tik retkarčiais. Tas pats liečia ryžius ir sūdytus gaminius.
Iš vaisių geriausias pasirinkimas yra granatai, bananai, greipfruktai, kriaušės. Cukrų pakeiskite medumi. Jūsų prieskoniai ir žolės: bitkrėslė, kraujažolė, petražolė, peletrūnas. Alkoholis –konjakas, romas.
Kartais galite pasmaguriauti šonine, kietaisiais sūriais, marinadais ir daržovių konservais. Arbata su citrina – geriausias gėrimas jums, o kavos galima išgerti tik nedidelį puodelį ryte. Ypatingai vertingi ramunėlių antpilai.
Galite vartoti miško grybus, vynuoges, Briuselio kopūstus. Bet kokie saldumynai turėtų būti griežtai ribojami, tačiau tinka vaisiai ir uogos. Pieną reikėtų gerti kiekvieną dieną, o jei jo nemėgstate, pakeiskite jį varške ir grietine. Į savo meniu galite įtraukti lydytą sūrį, sardines aliejuje, ir kumpį. O štai tamsią mėsą, visų pirma jautieną, reikėtų visiškai pašalinti iš raciono.
 
 
ŽUVYS
 
Topologiškai Žuvys atsako tik už pėdas, ir regis jokių svarbių organų čia nėra. Tačiau daugelis astrologų Žuvų ženklą laiko visų bjauriausių ligų valdovu. Papildomai Žuvys yra atsakingos už endokrininę sistemą, kuri apima hipofizės, hipotalamuso, skydliaukės, kasos, antinksčių ir lytinių liaukų veiklą. Visa ši sistema reguliuoja hormonų gamybą, nuo kurios priklauso visos gyvybiškai svarbios viso mūsų organizmo funkcijos. Endokrininės sistemos sutrikimai gali sukelti daugybę ligų, iš kurių paminėsiu tik dvi populiariausias. Tai pankreatitas ir diabetas. Be to Žuvys atsakingos už įvairiausias infekcijas ir apsinuodijimus.
Žuvys dažniausia būna dviejų tipų. Vienos pasirinkusios lėbavimą ir nuodėmių kelią, kitos – priešingai. Dvasinį kelią. Todėl ir poilsiauja jos gana skirtingai.
Vienos Žuvys geriausiai pailsi atlikdamos įvairias dvasines praktikas – meditaciją, jogą, kvėpavimo pratimus. Be to jos atsigauna būdamos gamtoje prie ežero, upės, ar jūros. Jos dievina ramybę, tačiau vertina gerą muziką ir įvairius menus. Kitos atsipalaiduoja bohemiškai – su stiklu vyno rankoje ir cigarete. Skendėdamos iliuzijų dūmuose.
Labai dažnai tenka sutikti šio ženklo atstovų, kurie jaunystėje gyveno vieną gyvenimo būdą, o subrendę pakeitė savo pasaulėžiūrą 1800 kampu.
Šio ženklo atstovams reikėtų griežčiau kontroliuoti savo racioną, ryžtingai pašalinant iš jo aštrius prieskonius, sviestą, kaloringus padažus. Jūsų organizmui sunku pašalinti šlakus, taigi bet koks organizmo lepinimas gali sukelti maisto skilimo produktų kaupimąsi. Tai neigiamai veikia ne tik jūsų fizinę būklę, bet ir emocinę, protinę.
Jums yra naudingi kiaušiniai, gėlavandenė žuvis, sūris, riešutai ir daržovės, išskyrus kopūstus. Būtina dažniau valgyti pupeles, lęšius, o taip pat jūros kopūstus ir duoną su sėlenomis. Rekomenduotini vynuogės, razinos, svarainis, erškėtrožės, ridikėliai, obuoliai. Saldaus maisto ir gėrimų geriau atsisakykite iš viso. Be to jums reikėtų kontroliuoti skysčių suvartojimą – jo perteklius gali sukelti bendrą diskomfortą. Jūsų prieskoniai ir žolės: kmynai, krapai, asiūklis, pankoliai. Alkoholis – alus.
Venkite baltos duonos ir miltinių kepinių. Kepta mėsa ir bulvės, konservai – nuodas jūsų organizmui. Naudinga arbata, troškinta žuvis, virtinukai su varške ir vyšniomis. Kefyras – beveik magiškas vaistas jūsų skrandžiui.
Iš daržovių jums ypatingai naudingi moliūgai,, pomidorai, burokėliai ir žali žirneliai. Baltymų trūkumą geriausiai papildyti minkštų rūšių sūriais, pienu. Atsisakykite gyvulinės kilmės riebalų. Dažniau vartokite alyvuogių aliejų.
Jums labai vertinga žalia arbata, kakava ir miško grybai. Spanguolės ir putino uogos – pačios vertingiausios uogos jums.